natro-domain-verification=8137cdbcea5c534b3ef90f95bb9c9278
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/turkuvazbatguano?ref=hl
  • https://twitter.com/yarasa_gubresi
Duyurular

 

 

Bilinmeyen Yönleriyle Yarasa Gübresi


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokusuzdur yani içeride ve dışarıda  rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulama 3-4 ayda bir kez yapılabilir, çünkü toprağın derinliklerine inmesi zaman alır ve buda toprak bünyesinde daha uzun sure kalıcı olmasını sağlar.

Su gereksinimi çok azdır.

Kısa sürede şaşırtıcı düzeyde etki yaratır, kök uçları kalınlaşır, bitkinin yapraklarında ve taç yapraklarda görünür düzeyde etki eder.

Gübrenin işlenme şekli (sütün şekline gelmesi ve kurutma işlemi) sayesinde toprak gübreyi daha uzun sürede absorbe eder ve daha verimli kullanır.

Biyokimyasal özellikleri ve metabolizmayı hızlandırır.

Organik olan ve olmayan topraktaki elementleri doğal yollardan işlenebilirliğini arttırır.

Mikro elementleri çoğaltıyor ve bitkilerin bakteri saldırılarına karşı dirençliliğini yükseltir

Kullanımı diğer gübrelere göre daha kolay, pratik ve ekonomiktir.

Yarasa gübresi toprağın sağlığını ve diriliğini, direncini sağlar. Bu biyolojik gübre tadı, kaliteyi ve verimliliği yukseltir ve daha çok seralarda, tarlalarda , evde kendi bahçelerinde ürün yetiştirenler, çiçekçiler ve peyzajcılar kullanmaktadırlar.

BAT GUANO “Bünyesinde çok zengin azot, nitrat, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir bulunan yarasa gübresi, mikroorganizmalar tarafından parçalanarak, inorganik bileşiklere dönüşür. Yarasa gübresi, diğer gübrelere göre çok küçük miktarlarda daha fazla verim sağladığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Konsantre olarak da tanımlayabileceğimiz bu gübre, zengin içeriği sayesinde her türlü toprakta diğer gübrelere nazaran %56-212 oranında daha fazla verim sağlar. Evinizdeki saksıdan bahçenize, seralara her türlü üretim yapılan tarlaya az miktarda uygulanması halinde topraktaki mucize gözle görülür şekilde artmaktadır.

Yarasalar kısmı sivri sinek ve mahsule zarar veren böcekleri yer. Bir kısmının gübresinden istifade edilir. Yarasalar yemiş oldukları sinek ve böceklerin %15 ini hazmeder kalanı dışkı olarak bırakır. Bu yüzden yarasa gübresinde doğal birçok zengin mineral bulunmaktadır.İsrail’de toprak kum ağırlıklı olduğundan tamamen verimsizdir. Bu yüzden seracılık ve tarımda az miktarlarda yarasa gübresi kullanılarak kumlu verimsiz topraktan inanılmaz ürünler elde etmektedirler. Bu mucizevi gübre az miktarda kullanıldığında topraktaki canlanmayı gözle bile görmek mümkün olacaktır.

Yarasa gübresinin doğal olmasından dolayı kimyasal gübreler gibi hormon içermez bu yüzden yetiştirilen ürünlerdeki lezzet çok farklıdır. Yarasa gübresinde bitkinin gereksinim duyduğu: Organik Azot, organik karbonu, Organomineral, Mikrobiyal, Enzim, nitrat, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi minareler çok zengin olarak bulunur.

 Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret534234