• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/turkuvazbatguano?ref=hl
  • https://twitter.com/yarasa_gubresi
Duyurular

 

 

Hakkımızda


Toprakların sürdürülebilir kullanımını devam ettirmek, çevre kirliliğini azaltmak ve dünyada organik tarıma olan artan talep göz önüne alındığında Kimyevi gübrelerinin kullanımını aza indirmek amacıyla organik gübre kullanımına ağırlık verilmesi gerektiği ortaya çıkan bir gerçektir. TURKUVAZ ürünleri bu amaçla kullanılabilecek organik tarım üretiminin kaynağıdır.
Ekim anından hasat zamanına kadar çiftçimizin yüzünün gülmesi ,kazançlı ve bereketli çıkması için besleme ve koruma ürünlerinde doğru seçimler yapılması büyük önem taşımaktadır. TURKUVAZ ORGANİK GÜBRE A.Ş. olarak bu seçimleri yapmanızı zengin ürün çeşitlerimizle kolaylaştırıyoruz.

Hedefimiz dünyada bilinen en kıymetli olan yarasa gübresi üretimini geliştirerek kapasitemizi arttırmak, piyasa taleplerini karşılayabilmek, özellikle bu değerli gübreyi organik tarıma kazandırarak  çifçimizin ürün kalitesini ve bereketini arttırmaktır.

Ülkemizde Yarasa Gübresi nin geçmişi çok yeni. Turkuvaz, sektör kurucu rol üstlenerek yarasa gübresi işleme tesislerinde bu değerli gübreyi işleyerek tarıma kazandırmaktadır. Ayrıca ruhsatlı ham yarasa gübresi rezervlerini sözleşmeler yaparak bünyesine katmaktadır. Turkuvaz Yarasa Gübresi konusunda ülkemizde bir marka olmuştur.

Şirket olarak amacımız yarasa gübresi gibi değerli bir gübrenin faydalarını ülkemiz üreticisine anlatmak ve bilinçlendirmektir.

Turkuvaz Gübre olarak Sosyal sorumluluklarımız ve duyarlılıklarımız var..

Turkuvaz Organik Gübre A.Ş.  olarak biz, kazancımızı sadece şirket yatırımı ve hissedarlarımıza kâr dağıtımı bakış açısıyla üretim ve ticaret yapmıyoruz. Ülkemizin birçok sorununa duyarlılıkla destek vermek üzere, sosyal sorumluluk alanına giren her samimi ihtiyaca ve her yeni projeye destekçiyiz.

Yarasa Gübresi başta olmak üzere, tüm organik gübreler konusunda Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak, dünyaya da ihraç etmek üzere tesislerimizi çoğaltmak üzere projelerimizi planlamakta, hayata geçirmek üzere çalışmalar yapmaktayız.

Türkiye'de çok ciddi bir Yarasa Gübresi potansiyeli var. Bu potansiyeli doğru ve etkin değerlendirmek gerekiyor. Bu potansiyel etkin kullanılmazsa, ülkemizin bu değerli kaynağı yanlış ve kötü yönetilerek ziyan edilmiş olur. Bizim projelerimiz, mevcut yarasa gübrelerinin doğru ve yasal şekilde toplanması ve değerlendirilmesi ile bu kaynağın başta Türk çiftçisi olmak üzere organik gübre kullanmak isteyen ve buna ihtiyaç duyan herkesin uygun fiyatla ürünü temin etmesi yönünde zincirin halkalarını oluşturmak üzere planlanmaktadır.

Bu bağlamda tüketiciye en uygun fiyatla ürünü sunabilmek üzere hammadde temini, üretim ve pazarlama süreçlerini iyileştirmek için sektörde uzman akademisyenlerle konuyu sürekli istişare ederek projelerimizi planlamaktayız.

Projelerimizle ilgili bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz, bizimle iletişim linkimiz üzerinden temasa geçebilirler.

YAŞAM KAYNAĞI TOPRAK ANAMIZI YOK ETMEYELİM


BAT GUANO TURKEY  - ABOUT US

 TURKUVAZ ORGANIC FERTILIZER INDUSTRY INC.  was founded in 2011 and is specialized in the excavation and worldwide marketing and sales of Bat Guano.

We obtained the excavation rights and export licenses for Bat Guano from all over Turkey.

Based on Turkey’s geographical location and its different climate zones, Bat Guano from the caves of the Black Sea region has a different composition than Bat Guano from the Southern regions of Turkey. As a result we are the sole supplier of Bat Guano with various compositions, and are able to provide Guano fertilizer according to customer’s requirements and needs.

Currently we can harvest and supply 5.000 tons Bat Guano per month, and send it by sea cargo from various big seaports. Our Bat Guano is packed in light impervious bags of 25kg and 50kg, and can be also delivered in 10.000l barrels, according to customer’s request.

Due to worldwide demand and our international profile, our experts can provide you with advice and assistance in German, English, French, Turkish, Hebrew and Portuguese. For any further information or enquiries, please contact us per e-mail. Be rest assured that we will provide you with the assistance you request.

 

BAT GUANO

Bat-Guano is the excrement of bats, seabirds and seals, used as organic fertilizer. Compared to bird droppings respectively Guano dung, Bat Guano is less odorant. While seabirds and seals main food source is fish, bats eat primarily insects and plants. Bat Guano is distinguishable due to admixed insect wings and its acidic reaction. Further specifications and beneficiary properties of Bat Guano are its richness in phosphorous and calcium, as well as fungi and bacteria, which act as natural fungicide to protect plants from disease. 

Bat Guano is a premium organic fertilizer for large-scale agricultural use and is also suitable for potted plants and every plant in the garden, due to its benefit during growth and blossom.

Bat Guano consists of following nutrients: 
N=6% P=10% K=2% Ca= 3

Benefits and unique features of Bat Guano: 
• 100% organic fertilizer 
• value for money compared to other fertilizers 
• odourless 
• protection from plant disease and fungal decay
• enhanced root development 
• accelerated plant growth 
• stabilization of acid content of the soil

The distinctive feature of Bat Guano from Turkey lies in the nature of different climate zones and geographical distances within Turkey. As a result, bat droppings from the Northern part of the country consist of different composition parameters than droppings from bats dwelling in South Turkey. For example, Bat Guano aggregated along the costal line of Turkey provides higher saline and therefore higher iodine content as an immediate result of the insect consumption inhabiting this particular region.

Bat Guano from Turkey is of premium quality and guarantees an ideal resource for organic farming. Bat Guano provides a state-of-the art way of preserving our nature due to ecologically balanced fertilization, and is an excellent alternative to chemical solutions.

Our Bat Guano protects your plants from nutrient deficiency as well as from any plant disease and fungal decay, while at the same time your soil is nurtured by keeping it ecologically balanced and maintaining acidic stability.


Discover the advantages of our Bat Guano! We are more than happy to assist you and meet your needs!


Yorumlar - Yorum Yaz
Translate
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret526803
Kapıda Ödeme


Whatsapp Bilgi ve Sipariş
Telefonla Sipariş
Bakanlık Onaylı

        BAKANLIK ONAYLI


    ORGANİK SERTİFİKALI